Barbara Szmyt

Barbara Szmyt – prezes
Urodzona pewnej marcowej nocy w Warszawie.
W PTTK od 2008 roku – Oddział Międzyuczelniany PTTK w Warszawie

Uprawnienia:

• Przodownik InO nr 660
  • Przodownik Turystyki Pieszej II st. nr 10677
  • Przodownik Turystyki Górskiej nr 7733
  • Przodownik Turystyki Kolarskiej nr 7372
  • Instruktor Opieki nad Zabytkami nr 33
  • Organizator Turystyki nr 10/2009

Funkcje:

• Prezes Klubu InO STOWARZYSZE
  • przewodnicząca Komisji InO OM PTTK
  • wiceprzewodnicząca Mazowieckiej Komisji InO PTTK
  • członek Komisji InO ZG PTTK
  • członek TRW OInO nr 104 przy OM PTTK

Organizatorka licznych imprez, rajdów i wycieczek, m.in. Przejście Smoka, Nocne Manewry, OrtInO, Oswój Smoka!
Pomysłodawczyni i realizatorka imprez wieczornych w ciągu tygodnia, m.in. OrtInO, Rower&Roll, Wieczorna RJnO.
Uczestniczka wielu różnorodnych i wymagających imprez w kraju i zagranicą, szczególnie rajdów przygodowych, imprez rangi Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w InO.
Kierowniczka IX Kursu Animatorów i Organizatorów InO (Warszawa, marzec 2012), wykładowca na szkoleniach w kolejnych latach.
Aktywnie działa przy projekcie Turystyczno-Rekreacyjnych Imprez na Orientację (TRInO).
Pisywała (z różną częstotliwością) orientalistycznego bloga: Tropiciel Lampionów (na razie w zawieszeniu)

Odznaka InO: za wytrwałość I st.

„Nie pamiętam kiedy rozpoczęłam przygodę z turystyką, jednak dobrze pamiętam mój „pierwszy raz” na imprezie na orientację. Była to „Jesień Idzie 2008″ na warszawskiej Choszczówce. Problemy z odnalezieniem pierwszego punktu kontrolnego mnie nie zraziły, a może to właśnie one zaraziły mnie pasją łażenia z kompasem i szukania biało-czerwonych kartek z kredkami. Potem orientalistyczne życie zaczęło się rozwijać w ekspresowym tempie: szybki przeskok do startów w TSach, wyjazdy na imprezy ogólnopolskie, organizacja imprez, wielodyscyplinowe rajdy długodystansowe, biegi na orientację, nowe znajomości z lasu, nowe pomysły na imprezy… W ten sposób zachorowałam na orientozę. I nie chcę wyzdrowieć.”

Moje motto:

„Trzeba mieć odwagę być takim jak każdy, aby nie być podobnym do nikogo.“

Jean-Paul Sartre