Orienteering dla Każdego by Decathlon powraca! 5.12

Klub Imprez na Orientację Stowarzysze oraz Decathlon Ostrobramska mają przyjemność zaprosić wszystkich amatorów biegania do spróbowania swoich sił w nocnym bieganiu po mieście z mapą.

Dla uczestników zostaną przygotowane dwie trasy. Pierwsza z nich, dla obeznanych
w temacie, będzie trasą Street-O. Druga, zdecydowanie łatwiejsza, będzie uproszczoną wersją tej pierwszej. Bazą imprezy będzie sklep, więc organizatorzy nie zmarzną,
a uczestnicy będą mieli gdzie się przebrać i zostawić rzeczy. Zapisy, jak zwykle poprzez stronę orienteering.waw.pl.

Protokół

Zapraszam ponownie!

Poniżej znajdziecie informacje, na czym będą polegać zawody oraz czym będą różnić się mapy Street-O i TP 60.

Mapa do Street-O jest bardzo minimalistyczna – zawiera jedynie schemat elementów liniowych, przede wszystkim dróg i ścieżek (czasem też rzek czy torów) oraz pozbawiona jest wszelkich nazw (ulic, skwerów, budynków). Na mapie okręgami oznaczone są punkty kontrolne (PK) – dla ułatwienia w środku okręgu doznaczono kropkę. Przykładowa mapa:

Punkty kontrolne mają oznaczenia liczbowo-literowe, np. 1A, 3C. Liczba w oznaczeniu PK oznacza odpowiadającą mu wartość punktów przeliczeniowych (PP), np. PK 2D ma wartość 2 PP, PK 6A – 6 PP, itd. Potwierdzenie PK odbywa się poprzez udzielenie odpowiedzi na zadanie pytanie i wpisanie odpowiedzi na karcie startowej. W przypadku udzielenia błędnej odpowiedzi PK nie jest zaliczany.

Zadaniem uczestnika jest zebranie jak największej ilości PP w ciągu podanego limitu czasu (zazwyczaj jest to 60 minut). Za każdą rozpoczętą minutę spóźnienia odejmowany jest 1 PP.