Barbara Szmyt

Barbara Szmyt – wiceprezes
Urodzona pewnej marcowej nocy w Warszawie.
W PTTK od 2008 roku – Oddział Międzyuczelniany PTTK w Warszawie

Uprawnienia:

• Przodownik InO nr 660
  • Przodownik Turystyki Pieszej II st. nr 10677
  • Przodownik Turystyki Górskiej nr 7733
  • Przodownik Turystyki Kolarskiej nr 7372
  • Instruktor Opieki nad Zabytkami nr 33
  • Instruktor Ochrony Przyrody
  • Organizator Turystyki nr 10/2009

Funkcje:

• Prezes Klubu InO STOWARZYSZE
  • Przewodnicząca Komisji InO OM PTTK
  • Przewodnicząca Mazowieckiej Komisji InO PTTK
  • Sekretarz Komisji InO ZG PTTK
  • Przewodnicząca TRW OInO nr 104 przy OM PTTK

Organizatorka licznych imprez, rajdów i wycieczek, m.in. Przejście Smoka, Nocne Manewry, OrtInO, Oswój Smoka! czy Grillowanie Kosmatych InOków.
Pomysłodawczyni i realizatorka imprez wieczornych w ciągu tygodnia, m.in. OrtInO, Rower&Roll, Wieczorna RJnO, Street-O.
Uczestniczka wielu różnorodnych i wymagających imprez w kraju i zagranicą, w tym imprez rangi Pucharu Polski, Mistrzostw Polski w InO czy długodystansowych maratonów na orientację.
Wykładowca na szkoleniach Animatorów, Organizatorów i Przodowników InO.
Aktywnie działa przy projekcie Turystyczno-Rekreacyjnych Imprez na Orientację (TRInO).

Odznaka InO: za wytrwałość I st.

“Nie pamiętam kiedy rozpoczęłam przygodę z turystyką, jednak dobrze pamiętam mój “pierwszy raz” na imprezie na orientację. Była to “Jesień Idzie 2008″ na warszawskiej Choszczówce. Problemy z odnalezieniem pierwszego punktu kontrolnego mnie nie zraziły, a może to właśnie one zaraziły mnie pasją łażenia z kompasem i szukania biało-czerwonych kartek z kredkami. Potem orientalistyczne życie zaczęło się rozwijać w ekspresowym tempie: szybki przeskok do startów w TSach, wyjazdy na imprezy ogólnopolskie, organizacja imprez, wielodyscyplinowe rajdy długodystansowe, biegi na orientację, nowe znajomości z lasu, nowe pomysły na imprezy… W ten sposób zachorowałam na orientozę. I nie chcę wyzdrowieć.”

Moje motto:

„Trzeba mieć odwagę być takim jak każdy, aby nie być podobnym do nikogo.“

Jean-Paul Sartre