World Orienteering Day 🗓 🗺

Po raz trzeci, Klub Stowarzysze zaprasza na wydarzenie zorganizowane w ramach Światowego Dnia Orientacji Sportowej – World Orienteering Day 2020!

Podsumowanie 16:10:
Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział we wczorajszych zawodach. Bardzo się cieszę z faktu, że na mecie wszyscy wyglądali na zadowolonych. Zapraszam do oglądania wyników z międzyczasami wygenerowanych z aplikacji do obsługi SportIdent oraz w bardziej przyjaznym analizie serwisie WinSplits.

Wyniki zbiorcze dostępne TUTAJ.

Do wglądu przedstawiam mapy:
Trasy “profesjonalne”: długa, krótka i amatorska (na której ostatecznie nie było chętnych).
Trasy rekreacyjne: sportowa, turystyczna.
PS. Bardziej doświadczeni zawodnicy mogą pamiętać Park z lat 90, dla przypomnienia całkiem żółtą mapę można znaleźć na stronie PZOS (link bezpośredni do mapy)

I na koniec – chciałbym bardzo podziękować wszystkim, dzięki którym zawody się odbyły.
Po pierwsze Igorowi Błachutowi i Team360, dzięki którym mogliście biegać z wykorzystaniem stacji SportIdent.
Po drugie nie wyobrażam sobie podołania organizacji bez pomocy Renaty i Tomka Łaskich.
Po trzecie i najważniejsze – małżonce za tolerancję, wsparcie oraz pomoc w samej organizacji!

Komunikat techniczny 14.10:
Ponieważ osoby, które zgłosiły się przez orienteering.waw.pl do kategorii AMATOR tak naprawdę nie są amatorami i niekoniecznie będzie dla nich interesująca trasa wprowadzająco-popularyzacyjna, zdecydowałem się dać wybór – można przyjść wcześniej na trasy popularyzacyjne, ale zapraszamy też razem z trasami PRO na 18:30 na dodatkową, skróconą trasę AMATOR (Sport)!
Mapa w standardzie ISSPrOM, skali 1:4000 z warstwicami co 2,5 m.
Parametry tras:
DŁUGA: 3,9 km, 24 PK
KRÓTKA: 2,6 km, 18 PK
AMATOR (Sport): 1,6 km, 11 PK
Na punktach będą znajdowały się stacje SI oraz lampiony małe (15×15). Lampiony wykorzystane na tarasie AMATOR (poza ostatnim) będą wyposażone we wszyte odblaski.
Obowiązuje harmonogram zawodów podany poniżej. Ze względu na małą liczbę chętnych nie będzie ogłaszanej wcześniej listy startowej, start z puszki w kolejności zgłoszeń
ZASADY SANITARNE:
Trasa poprowadzona jest w całości na terenie parku, więc niezależnie od interpretacji zapisów Rozporządzenia można biegać bez maseczek. Niezależnie od tego zwolnienia bardzo proszę o zasłanianie nosa i ust w strefie Biura Zawodów! Osoby nie przestrzegające tego wymogu mogą nie zostać dopuszczone do udziału w zawodach! W Biurze będzie dostępny płyn do dezynfekcji.

Aktualizacja 13.10:
Spotykamy się w południowo-zachodnim rogu parku w okolicach współrzędnych: 52.28948 N 21.03336 E. Można tam spokojnie dojechać komunikacją miejską, jest też całkiem sporo miejsc parkingowych, choć po 18 trudno mi gwarantować dostępność większej ich ilości 🙂

Aktualizacja 11.10: ponieważ niepewność związana z ogłaszaniem i wprowadzaniem nowych zasad funkcjonowania miała wpływ na informowanie o wydarzeniu jak i zapewne na decyzje o uczestnictwie, na zgłoszenia będziemy czekać 48 godzin dłużej – do północy we wtorek. Koncepcje tras zostały zmodyfikowane tak, aby przebiegi W CAŁOŚCI znajdowały się na terenie Parku – czyli niezależnie od interpretacji “uprawiania sportu” gwarantujemy możliwość biegania bez maseczki! Ale maseczki proszę ze sobą mieć – ich noszenie będzie zalecane przed wejściem do strefy startu!

Harmonogram zawodów:
16:00 – 18:00: starty w kategorii amatorskiej – w tym czasie będzie można posłuchać czym są zawody na orientację oraz wybrać się na trasy popularyzacyjne – 30-minutowy “rogaining” (czyli pół godziny na zaliczenie jak największej ilości punktów kontrolnych w terenie) oraz trasa turystyczna na poziomie podstawowym (wymagająca nieskomplikowanego kombinowania)
18:00 – 18:30: przerwa techniczna
18:30 – 19:00: starty interwałowe na trasy kategorii profesjonalnej – krótką i długą.
20:00 – zamknięcie mety.

Długości tras:
Trasa “pro” – krótka < 2.5 km
Trasa “pro” – długa < 4 km

W tym roku pandemia COVID-19 pokrzyżowała wiele planów – w tym całą inicjatywę World Orienteering Day. Dzięki inicjatywie PZOS mamy jednak możliwość spotkać się pod sztandarem tej akcji 15 października.

W ramach zawodów będzie możliwość wystartowania w jednej z dwóch kategorii – Amatorskiej i Profesjonalnej.
Pierwsza z nich przeznaczona jest dla osób, które nie miały większej styczności z orienteeringiem. Na każdego z uczestników będą czekać dwie nietrudne mapy – jedna biegowa i jedna marszowa – forma ta przeznaczona jest zapoznaniu z różnymi formami orientacji pieszej.
Kategoria Profesjonalna została podzielona na dwie trasy – krótką i długą – w zależności od chęci i możliwości fizycznych uczestników. Wszystko wskazuje na to, że uda się zrealizować na trasach pomiar czasu z wykorzystaniem systemu SportIdent.

Dzięki wsparciu PZOS i Ministerstwa Sportu i Turystyki udział w zawodach będzie bezpłatny w obu kategoriach, ale prosimy uczestników o wcześniejszą rejestrację (link poniżej) – chcemy ograniczyć interakcję związaną z organizacją do niezbędnego minimum. W kategorii amatorskiej grupy można zgłaszać także mailem na adres wod@stowarzysze.om.pttk.pl.

Regulamin zawodów

Zgłoszenia na orienteering.waw.pl do północy 11 13 października