XX Nocne Manewry – 5.03

nocne2016v2

Przed nami już XX Nocne Manewry. Wprawdzie do zawodów pozostało sporo czasu, ale wokół nich wiele się dzieje i dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami garścią informacji.

Po pierwsze, cały teren został omapowany i zaktualizowany, odbyły się dwa rekonesanse, wytypowane zostały miejsca dogodne do ustawienia PK i nie tylko 🙂 oraz pojawiła się wstępna koncepcja tras. Wzorem lat ubiegłych przewidujemy rozegrać po jednym etapie nocnym, ale za to odpowiednio długim. I tak trasa TP przewidziana jest na około 7 km, TU między 9 a 10 km, natomiast TZ w granicach 12 km. Część z tego stanowić będzie dojście do i powrót z lasu, gdyż baza, dla Waszej i naszej wygody została zlokalizowana w budynku szkoły (możliwość noclegu).

HERBPo drugie, tak się akurat świetnie złożyło, że nie tylko Nocne Manewry będą świętować swój mały jubileusz,
ale i gmina, na terenie której będziemy gościć. Otóż rok 2016 obchodzony jest pod hasłem „600-lecia Dębego Wielkiego”. Z tej okazji uczestnicy zawodów będą mogli nie tylko pohasać po lesie, ale i lepiej poznać burzliwe dzieje regionu, w czym zapewne pomoże przygotowany
z wielką pieczołowitością i dbałością o szczegóły – komiks.

No i wreszcie po trzecie, Honorowy Patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Dębe Wielkie, Pan Krzysztof Kalinowski, jak się okazało, wielki entuzjasta wszelkich form ruchu na świeżym powietrzu, który dodatkowo ufundował dla uczestników atrakcyjne nagrody.

logo_lasy[1]A po czwarte odbyły się już także rozmowy
z Nadleśnictwem Mińsk, gdzie spotkaliśmy się
z życzliwym przyjęciem przez Nadleśniczego,
Pana Piotra Serafina
, który także obiecał,
że rozważy wsparcie naszej imprezy.

Tak więc XX Nocne Manewry zapowiadają się na bogato i nie może Was na nich zabraknąć.

herb powiat mińskiRegulamin zawodów ukaże się wkrótce, gdyż przygotowania ciągle trwają i pozostają do dogrania pewne szczegóły. Pracujemy także ciągle nad poszerzeniem grona sympatyków i sponsorów.

Z wielką przyjemnością informujemy, że do grona naszych darczyńców dołączył Powiat Miński, który pozytywnie odpowiedział na nasz apel i ufundował dla uczestników drobne upominki.

logo_nadlesnictwo_celestynow[1]

Do grona współorganizatorów naszych zawodów dołączyło właśnie Nadleśnictwo Celestynów, będące zarządcą kompleksu leśnego na którego terenie będzie rozgrywana główna część naszych zawodów.

Dodatkowo, Nadleśniczy, Pan Artur Dawidziuk zaszczyci nas swoją obecnością na uroczystym podsumowaniu imprezy i także będzie miał dla naszych uczestników miłą niespodziankę.

Niezmiernie miło witamy w naszym gronie Panie z ludowego zespołu wokalno-kabaretowego “Wrzosowianie”, który w swoim repertuarze ma zarówno znane pieśni ludowe jak i związane ze wsią skecze kabaretowe. Zespołu tym razem nie posłuchacie ale za to posmakujecie, gdyż Wrzosowianki pomogą nam przygotować dla Was poczęstunek na mecie, a pomogą im w tym Panie z Koła Emerytów w Dębem Wielkim.

Wszystkim Uczestnikom oraz Współorganizatorom dziękujemy za wsparcie
i udzieloną pomoc i już dziś zapraszamy na kolejne,
XXI Nocne Manewry w 2017 roku.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

17.03. Protokół rodził się w wielkich bólach, ale wreszcie przyszedł na świat. Zainteresowanych ostatecznymi wynikami odsyłamy tutaj.

09.03. Do dyskusji poprawione wyniki TP oraz TU i TZ.

Punkty PK N dla trasy TP i PK K dla trasy TU były postawione nieprawidłowo, zatem poprawny wpis to BPK.

Protest złożony do trasy TZ został odrzucony – szczegółowe wyjaśnienie zostanie podane w Protokole.

09.03. Dla niecierpliwych publikujemy wstępne wyniki trasy TP z komentarzem.

08.03. Czas na pierwsze podsumowania. Serdecznie dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie na nasze zawody. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Korzystając z okazji pragnę równocześnie wszystkich przeprosić za ewentualne niedociągnięcia. Za rok powinno być lepiej, a na pewno będzie inaczej. Powoli także zaczniemy drukować wyniki. Proszę Was o wyrozumiałość i cierpliwość.

Na początek zaczniemy od etapu dojściowego. Tym razem autorzy (Tomasz Łaski oraz  Damian Murach) postarali się o to, aby trasa nie była sielanką, do której większość z Was, na tego typu etapach, się przyzwyczaiła. A efekty tego widać
w wynikach.

04.03. Po wsi, która ma już udokumentowane 600 lat istnienia powstało TRInO czyli, dla niewtajemniczonych Turystyczno-Rekreacyjna Tras na Orientację. Można ją pobrać tutaj i przejść, czy to w drodze na zawody czy też po ich zakończeniu. Wiem, że niektórzy z Was już z utęsknieniem na nią czekali.

A poniżej niemniej wyczekiwane minuty startowe. Kategoria TP, Kategoria TU oraz Kategoria TZ. Godzina “zero” to 19.00. Podczas ich przydzielanie zostało wzięte wiele czynników i dlatego są one dobre i nie podlegają oprotestowaniu – bo nie. Ewentualne zmiany możliwe tylko na starcie, po uzgodnieniu między zainteresowanymi zespołami. Spóźnialscy wędrują na koniec stawki.

03.03. Gotowy jest już etap dojściowy (do pokonania indywidualnie lub zbiorowo). Będzie można go przejść począwszy od godziny 17.00 w sobotę, kiedy to zawisną na nim lampiony. Mapę znajdziecie tutaj.

Jutro wieczorem pojawią się minuty startowe. Nie zapomnijcie sprawdzić godziny Waszego startu. Czuwaj-cie.

02.03. Na terenie bazy będzie istniała możliwość odbycia krótkiego, około 15 minutowego, szkolenia z zasad obowiązujących na zawodach na orientację. Zespoły pragnące wziąć w nim udział proszone są o wcześniejsze przybycie
i zgłoszenie chęci odbycia takiego szkolenia w sekretariacie zawodów, podczas rejestracji. Zachęcamy również do zapoznania się z symbolami stosowanymi na mapach zawodów na orientację oraz jak wypełniać kartę startową.

01.03. Bynajmniej nie spoczywamy na laurach. W dniu dzisiejszym, już od samego rana, przygotowywaliśmy dla Was TRInO przybliżające Wam historię i teraźniejszość Dębego Wielkiego oraz trwały końcowe prace nad Mini InO i etapem dojściowym
do bazy. Tym samym uczestnicząc w zawodach będzie można zdobyć jednorazowo
5 pkt. do Odznaki Imprez na Orientację (OInO).

28.02. No i przyszedł czas na trasę TZ. To co można o niej powiedzieć to, że jest nieziemska, wręcz galaktyczna. Ma coś koło 12 km, 27 PK a na jej pokonanie jest
aż 5 i pół godziny. Może trzeba pomyśleć o jakimś prowiancie na drogę? 🙂 

26.02. Kilka uwag w sprawie minut startowych. Godzina zero to 19.00. Ogólna zasada przyznawania minut jest taka, że w pierwszej kolejności startują uczestnicy, którzy nie nocują w bazie. Po nich pozostali, według “fantazji” 😉 kierownika imprezy.
Osoby pragnące zaburzyć te zasady proszone są o kontakt mailowy.

23.02. No i wreszcie jest REGULAMIN.

22.02. Ponieważ Nocne Manewry zaliczane są do klasyfikacji TMWiM zespół startujący w kategorii TU może liczyć maksymalnie 3 osoby a TZ od 1 do 2.
W związku z planowanym wcześniejszym przydziałem minut startowych, bardzo prosimy o uwzględnienie tego podczas zgłaszania swojego uczestnictwa.

Bardzo ważne!!! Osoby nieletnie, pragnące wystartować w Manewrach, mogą to zrobić pod opieką osoby dorosłej lub na podstawie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Wzór takiej zgody znajduje się poniżej. Zgodę należy przedłożyć w sekretariacie zawodów.

21.02. Gotowa jest już także trasa TU. Średniozaawansowani orientaliści będą mieli do pokonania 9400 m + 1700 m dojścia/zejścia. Podobnie jak na trasie TP, także i tutaj będzie do potwierdzenia 20 PK + 3 na LOP. Na to wszystko powinno Wam wystarczyć 5 godzin. Dzisiaj także ruszają zapisy tutaj.

18.02. Pojawiło się już logo imprezy projektu Gosi oraz opracowana została trasa TP dla początkujących (niezłe tempo). Do pokonania będzie 6900 m + 1200 m dojścia/zejścia – zależnie od wybranego wariantu. Będzie na niej 20 PK + 3 na LOP (dla niewtajemniczonych Linii Obowiązkowego Przebycia). Na pokonanie “tych paru kilometrów” 🙂 będziecie mieli nieco ponad 4 godziny. Zapisy ruszą wkrótce.

16.02. Jako, że teren zawodów jest na tyle rozległy, że swoim zasięgiem obejmuje aż dwa Nadleśnictwa, zwróciliśmy się o wsparcie także do sąsiadów, a mianowicie Nadleśnictwa Celestynów. Liczymy i tutaj na wsparcie naszej inicjatywy. 🙂

Zatem

DO ZOBACZENIA NA STARCIE

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.