Kurs Organizatora Turystyki

Zapraszamy serdecznie na dawno zapowiadany Kurs Organizatora Turystyki PTTK (OT), organizowany po raz pierwszy przez nasz Klub. Kurs OT będzie się składać z serii wykładów na tematy związane z turystyką i krajoznawstwem, które mają na celu wprowadzenie słuchaczy w tę dziedzinę. Równolegle odbywać się będą – przeważnie w weekendy – zajęcia praktyczne, związane z dziedziną działalności naszego Klubu, czyli imprezami na orientację, oraz także z tematyką aktualnych zajęć teoretycznych (np. spacer śladem zabytków w celu ćwiczenia znajomości stylów architektonicznych).

Szkolenie zakończy się egzaminem (opcjonalnym), a po zdaniu części teoretycznej i praktycznej absolwenci kursu otrzymają uprawnienia Organizatora Turystyki PTTK. Uprawnienie to można traktować jako „wstęp” do dalszych, specjalistycznych uprawnień Towarzystwa, w tym Organizatora oraz Przodownika Imprez na Orientację.

Kurs OT jest skierowany głównie do:

– osób zainteresowanych szeroko pojętą turystyką;

– sympatyków imprez na orientację, pragnących poszerzyć swoją wiedzę o turystyce i krajoznawstwie;

– nauczycieli, wychowawców i osób prowadzących grupy dzieci i młodzieży, jako możliwość dokształcenia się;

– absolwentów kursów Animatora i Organizatora Imprez na Orientację PTTK oraz Przodownika Imprez na Orientację PTTK, którym brakuje ukończenia szkolenia ogólnego – uprawnienie Organizatora Turystyki OM PTTK spełnia ten warunek.

Zajęcia odbywać się będą w Instytucie Socjologii UW przy ul. Karowej 18, w sali nr 206 (II piętro), w czwartki w godz. 18:00-20:00. Inauguracja Kursu oraz pierwszy wykład odbędzie się 8.11.2012.

Ulotka kursu do pobrania (pdf) – prosimy o rozpowszechnianie, można zaprosić znajomych, potencjalnych zainteresowanych itd.

Harmonogram kursu do pobrania (pdf)

Zapraszamy!!!

Jeden komentarz do “Kurs Organizatora Turystyki

1. W związku z pojawiającymi się pytaniami, uzupełniam informację – nie wszystkie wyjazdy szkoleniowe są obowiązkowe, każdy uczestnik powinien zaliczyć 4 dni wyjazdowe, w tym jeden z noclegiem. Wyjazdów jest dużo, żeby było z czego wybierać 🙂