Dariusz Mazurek

Darusz MazurekDariusz Mazurek
Członek Zarządu (biały PR i relacje zewnętrzne)

Urodzony 24 listopada 1967 roku
W PTTK, z przerwami, od 1986 roku, w OM PTTK od września 2014 r.

Uprawnienia:

• Przodownik Imprez na Orientację nr 721
  • Przodownik Turystyki Kolarskiej nr 7477
  • Organizator Imprez na Orientację nr 60/2015/2
  • Organizator Turystyki OM PTTK

Pomysłodawca i twórca odznaki OM PTTK „Cichociemni – spadochroniarze Armii Krajowej”

Moją pasją jest szeroko rozumiane krajoznawstwo. Gdy tylko pozwala na to pogoda, wsiadam na rower i wyruszam na zwiedzanie. W trakcie wyjazdów najwięcej satysfakcji czerpię z rozmów z przypadkowo spotkanymi ludźmi, obcowania z przyrodą i odkrywania historii. Do tej pory okres późnej jesieni i zimy był dla mnie martwym sezonem. Poza jazdą na biegówkach (gdy był śnieg), w zasadzie nie robiłem nic, jeśli nie liczyć tworzenia kronik z wyjazdów. Wszystko zmieniło się w październiku ubiegłego roku, kiedy to, trochę przypadkiem, trafiłem na imprezę na orientację „Jesień idzie”. I tak już zostało. Od tego czasu wziąłem udział w kilkudziesięciu imprezach, ukończyłem kurs Organizatorów InO i robiąc błyskawiczną karierę, zostałem członkiem Zarządu Klubu.

Moje motto:

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”.